Diskuse

Zde můžete psát vše, co vás napadne. Nápady, připomínky, zážitky apod.

Diskusní téma: volná debata

vložení fotek

Tomaš Pešta 05.07.2013
Ahoj,jsem členem Mo 1 česke budejovice a mám fotky z našich revírů a rád bych je sem vložil. Potřebuju vědět jak na to?

Re: vložení fotek

Pavel Moravec MO 1 08.08.2013
Ahoj. Bohužel vkládat fotky přímo nelze (pouze přes redakční systém stránek). Fotky ale velmi rádi zveřejníme.
Můžete je prosím zasílat na e-mail plotic@seznam.cz
Děkujeme

revíry Malše 1 a Vltava 33

Pavel Moravec MO 1 23.03.2013
Z muškařského pohledu jsou oba dva zmiňované revíry velmi zajímavé.

Malše 1 - já sem jezdím především na jaře a to do úseku kousek pod Římovem. Chytám zde převážně potočáky, tlouště a jinou bílou rybu. Povedl se mi zde na mušku dokonce i jeden úhoř (velmi zvláštní na mušáku :-)). Potočáků zde není zase tak mnoho ale jsou neuvěřitelně v kondici. Povedl se mi zde ulovit i jeden pěkný kousek viz. https://rucnitvorba.webnode.cz/news/jak-jsem-ke-stesti-prisel/
Pro muškaře je ale zajímavý téměř celý úsek od Římova až do Roudného. Do této spodní části se každoročně vysazují i nějací duháci, což je vidět na úlovcích rybářů viz. https://rybaricb.webnode.cz/nase-reviry/malse-1/vyhodnoceni-ulovku/ O jejich nasazení a místě vysazení budeme včas informovat na těchto stránkách.

Vltava 33 - zde to mám velice rád pro hezkou přírodu a velké lipany. Párkrát do roka si sem vždy na ryby každý rok vyrazím. Jezdím převážně do úseku u vesničky Pěkná. Bývá tu velmi čistá voda a lipani jsou zde překrásní. Velké ryby jsou zde neuvěřitelně krásně vybarvené - mají úplně fialoví nádech. Dají se zde ulovit opravdu pěkné kousky ale často jsou hodně vybíraví. Docela dobré je jet sem pár dní po dešti do klesající vody. Lipani potom nejsou tak ostražití jako v úplně čisté zapadlé vodě. Docela pěkné informace o chytání na horní Vltavě se dozvíš na stránkách Karla Křivance https://www.cesky-muskar.eu/index.php?cat=20

Přeji ti mnoho krásných úlovků na těchto vodách.

Re: revíry Malše 1 a Vltava 33

pavel 23.03.2013
Díky za komentář a typy:) jinak tvé stránky jsou velice povedené:)

Re: revíry Malše 1 a Vltava 33

Pavel Moravec MO 1 23.03.2013
Nemáš zač. A díky za pochvalu. Teď jsem koukal, že jsem nedopatřením vložil špatný odkaz na stránky pana Křivance s informacemi o chytání na horní Vltavě - už je tam správný.

revíry

Pavel 22.03.2013
Zdravím Vás, jsem v ČB na škole a letos jsem si zakoupil MP povolenku. Chtěl bych se vás zeptat na horní úsek Malše 1. A Vltavy 33 z muškařského pohledu, zda stojí za navštívení. Díky za Vaše odpovědi

nádrže Koh-i-nor a Dolní nádrž ve Vrátě

MO 1 20.03.2013
Na nádrži Koh-i-nor se vyskytují chráněné rostliny (např. řezan) a proto není možno fyzicky ani chemicky zasahovat proti rozrůstání těchto rostlin bez souhlasu odboru životního prostředí. V této době se do této nádrže ryby nevysazují.

Nádrž Dolní ve Vrátě je v pronájmu JČÚS. Tato nádrž bohužel nemá dostatečný přítok (v minulosti byl zřejmě přítok zaslepen) a je závyslá pouze na deštovích srážkách a trpí poměrně velkým splachem z komunikace. Vzhledem k nedostatku a kvalitě přitékající vody trpí tato nádrž v letním období nedostatkem kyslíku a usazují se v ní sedimenty ze splachů. V současnosti není v našich možnostech tuto nádrž revitalizovat. I přes tyto problémy je plánováno zarybnění tohoto revíru. O zarybnění všech revírů Vás budeme informovat na těchto stránkách a na facebooku.

Zdravím

Filip Černý 17.03.2013
Předně bych chtěl pochválit vaše nové stránky. Jsou opravdu povedené a docela přehledné. Hlavně jako dobrý nápad beru to, že jsou zde uvěřejněny úlovky dle jednotlivých revírů za rok 2012. Tímto by jste mohli inspirovat i další organizace na jeji stránkách.

Teď bych se rád vyjádřil proč píši do diskuze a zároveň chci upozornit, že jsem členem vaší organizace a nic na tom nehodlám měnit. Samozřejmě jsem si poslechl audiozáznam schůze a nepřeslechl jsem počty vysazených ryb do vašich/našich revírů, ale konkrétně by mě zajímalo co bylo vysazeno do za polsendní léta do rybníku Koh-i-noor a do Dolní nádrže ve Vrátě. Nechci, aby můj příspěvek vypadal nějak negativně moc si vaší práce vážím a vím, že je těžká, ale zároveň mě mrzí dlouhodobý neutěšený stav revíru Koh-i-noor, který si ještě před 10 lety pamatuji jako moc pěkný revír se super zarybněním. Dnes je to hrozný kačák plný bordelu a co si budeme povídat s rybami, je to taky na čtýru. Zároveň se chci zeptat zda by s tímto stavem nešlo něco dělat a zda bude třeba na tento revír i na nádrž ve Vrátě vyhláčená nějaká brigáda ke zlepšení jejich stavu, kdy bych rád a bezpaltně nabídl svoji pomoc. Jinak vám děkuji za vaší práci a naší organizaci zdar.
<< 9 | 10 | 11 | 12 | 13

Přidat nový příspěvek