Příměstský rybářský tábor 2013

 

    V době školních prázdnin se 15 nadšených mladých rybářů sházelo v ranních hodinách ke každodenní výpravě za rybami. Tato akce probíhala ve spolupráci organizace M-tes a ČRS MO1 České Budějovice.

    Každé ráno jsme se sešli na domluveném místě a vyrazili rovnou k řece Vltavě. První den jsme začali s lovem ouklejí na dvou až pětimetrové biče. Děti se rychle naučili techniku správného krmení  a odměnou jim byla spousta ulovených rybek. Po obědě v nedaleké restauraci jsme se věnovali přípravě udic a zdokonalování techniky navazování háčků. Další dny jsme se zaměřili na lov větších ryb na položenou a feeder. Díky kvalitnímu krmení jsme na naše háčky nalákali spoustu krásných ryb. Kluci ulovili velké ostroretky, podoustve, plotice a také kapříka. Potěšilo nás i několik obřích cejnů přes 50 cm. Velkým překvapením byl úlovek parmy, která měřila 56 cm. Tuto rybu děti viděli poprvé v životě a tak to byl obrovský zážitek nejen pro samotného lovce. Dalším zážitkem bylo ulovení malého sumce, který se nechal zlákat na několik kosťáků na háčku.

    Ke konci našeho rybářského týdne jsme podnikli celodenní výpravu do nedaleké Hluboké nad Vltavou. Zde si děti vyzkoušeli lov s plavačkovou děličkou, která se běžně používá při chytání na ligových závodech. Prut dlouhý 13 metrů děti viděli poprvé, ale poměrně rychle se s ním naučili ryby zdolávat. Sami si určili pravidlo, že po ulovení cejna se vystřídají s kamarádem, který je zrovna na řadě. Takto si každý z nich chytil touto technikou několik krásných ryb.

    Náš rybářský týden jsme zakončili výletem do Vodňan, kde jsme navštívili školní pokusnictví střední rybářské školy a také Výzkumný ústav rybářský a hydrobiologický. Zde jsme měli možnost vidět spoustu zajímavých druhů ryb a byli jsme seznámeni se způsobem jejich odchovu. Kluky nejvíce zaujali raci, kterým se věnuje výzkumný ústav. V místních akváriích mají hned několik druhů a tak bylo na co koukat.

    Závěrem lze říci, že celý týden se náramně povedl. Po celou dobu jsme měli nádherné slunečné počasí a ryby nám také přáli. Děti mají na co vzpomínat a už se těší na příští rok, kdy budou moci u vody opět trávit celý týden. 

Pár momentek z lovu:

Příměstský rybářský tábor

rok 2015
rok 2014
rok 2013