Příměstský rybářský tábor 2015

    Na tábor bylo letos přihlášeno rekordních 33 dětí. Vzhledem k tropickým teplotám - úpalům a dalším zdravotním potížím ale bylo každý den o něco méně dětí (průměrně kolem 25). Scházeli jsme se vždy v 8 ráno v prostorách M-tesu a odtud jsme vyráželi na rybářské výpravy. První den jsme navštívili rybník u Hada, kde stromy na břehu vytváří příjemný stín a tak jsme se zde schovali před spalujícím sluncem. To, že jsou zde pěkné ryby, jsme zjistili krátce po příchodu. Jako první rybu ulovili děti kapra 57 cm (krásný start tábora). Následovali úlovky plotic, cejnů a dalších kapříků. Navzdory parnému letnímu dni jsme zde ulovili poměrně dost ryb. Po dobrém obědě v restauraci na Zahrádce jsme se šli zchladit do řeky, kde jsme si užili parádní koupačku. 

    V úterý jsme navštívili rybník ve Vrátě. Tady brali ryby ještě lépe. Ulovili jsme poměrně dost solidních kapříků. Největší se povedl Markétě - jediné dívce na táboře, která tak ukázala klukům, jak se správně chytá. Ve středu byl na programu výlet do Vodňan. Navštívili jsme zde rybí líheň a také tzv. Model. K vidění zde bylo opravdu hodně od jeseterů a velké spousty rybích druhů přes raky až k pavoukům.

    Ve čtvrtek jsme se pro úspěch znovu vrátili do Vráta. Tentokrát ale kapři nebyli tolik při chuti a tak jsme chytali alespoň karasy a další druhy ryb. V pátek jsme vyrazili na řeku Vltavu. Zde se nám podařilo ulovit pár kapříků a obrovské cejny. 

Příměstský rybářský tábor

rok 2015
rok 2014
rok 2013